Lokalita


Trenčianske Teplice

Známe kúpeľné mestečko Trenčianske Teplice leží v údolí Strážovských vrchov, ohraničené je zmiešanými lesmi a vytvára tak harmóniu mesta a prírody. Centrum mesta, kde sa nachádza aj Rezidencia THERMAE, leží na prameňoch liečivej horúcej vody a práve preto patrili tieto kúpele medzi najvýznamnejšie už v Rakúsko-Uhorsku a dodnes sú to najnavštevovanejšie kúpele na Slovensku.

Život v Trenčianskych Tepliciach je spojený nielen s príjemným prostredím malebného kúpeľného mestečka, ale aj s možnosťami kultúrneho a voľnočasového vyžitia počas celého roka. Prechádzky mestskou promenádou či rozľahlým parkom boli oddávna neoddeliteľnou súčasťou kúpeľnej kultúry. Započúvať sa do živej promenádnej hudby, občerstviť sa dobrou kávou alebo tradičnými, ešte teplými, kúpeľnými oblátkami na lavičke v parku – to sú len tie najobyčajnejšie radosti, ktoré vystriedajú každodenné starosti uponáhľaného sveta.

Trenčianske Teplice ponúkajú veľmi dobrú dostupnosť na diaľnicu a kompletnú občiansku vybavenosť. Okrem iného Vás mesto očarí aj mnohými  zaujímavosťami: unikátnym lesoparkom, pitným prameňom s termálnou vodou, prezliekarňou v maurskom slohu, vonkajším termálnym bazénom priamo na námestí, ktorý je otvorený celoročne, moderne zrekonštruovaným letným kúpaliskom Zelená Žaba, ktoré je situované v lesnom prostredí, kúsok od centra mesta, vyhliadkou s bielym jeleňom a taktiež kultúrnymi udalosťami ako: medzinárodným filmovým festivalom, najstarším hudobným festivalom komornej hudby v strednej Európe a inými podujatiami, ktoré sa v meste konajú.

Trenčianske Teplice majú svoje neopakovateľné čaro. Kto ich nenavštívil, nedokáže si ho predstaviť.

Čo nájdete v okolí

Neďaleko Trenčianskych Teplíc leží okresné mesto Trenčín, ktorého neprehliadnuteľnou dominantou je Trenčiansky hrad, ktorý  patrí medzi najrozsiahlejšie hrady v Európe. Trenčín okrem hradu ponúka množstvo ďalších kultúrnych pamiatok napr. Mestskú vežu, Trenčianske múzeum, Morový stĺp a mnoho ďalších zaujímavých dobových pamiatok.

Trenčianske Teplice majú vďaka blízkej diaľnici výbornú dostupnosť do hlavného mesta Bratislava a taktiež aj do našich veľhôr – Vysokých Tatier.

 

Ďalšie zaujímavé miesta nájdete v kúpeľnom meste Bojnice, vzdialenom približne 50 km od Trenčianskych Teplíc ako: rozprávkový zámok, ZOO, známe kúpele, vyhliadkovú vežu Čajka v oblakoch a množstvo iných zážitkových atrakcií.